Responsabil marketing

Domain

Advertising

Company Name

ABC Human Capital

Job Type

Full Time

Locations

Bucharest

Career Level

Middle

Offer

Unspecified

Published

07-02-2018

Expires

07-05-2018

Quiz Date

No quiz

avatar
1 position | 1 applicant

Cerinte:
- Capacitate de organizare si sistematizare a informatiilor
- Abilitati de comunicare si prezentare
- Persoana organizata si responsabila
- Disponibilitate de deplasare in tara pentru organizare de evenimente si training-uri cel putin de 2 ori/luna
- Permis de conducere si experienta in condus
- Cunoastere foarte buna a limbii engleze scris si vorbit si abilitatea de a realiza traduceri
- Abilitati foarte bune de utilizare a calculatorului, preferabil si a programelor de grafica (CorelDraw)
- Reprezinta un avantaj cunoasterea domeniului sau participarea la cursuri de manichiura/pedichiura

Responsabilitati:
- Realizare plan de activitati de marketing la nivel de an pentru brandurile alocate
- Realizarea de materiale de marketing: brosuri, cataloage, postere, bannere si alocarea lor eficienta pe zone
- Gasirea celor mai buni furnizori pentru materialele de marketing
- Dezvolta site-ul web si se preocupa de o cat mai buna reprezentare a firmei pe internet
- Dezvolta relatii cu publicatii si agentii de PR in vederea asigurarii prezentei produselor
- Realizeaza etichetele produselor in conformitate cu legea aplicabila in Romania si se ocupa de productia acestora astfel incat sa fie disponibile la timp pentru departamentul de logistica
- Tinerea legaturii cu cei mai importanti clienti pentru brandurile alocate (telefonic si prin vizite pe teren) in vederea cresterii vanzarilor
- Gasirea unor noi modalitati de crestere a vanzarilor
- Face propuneri de promotii pentru brandurile alocate catre management si se ocupa de implementarea promotiilor si urmarirea rezultatelor
-Se preocupa permanent de pregatirea reprezentantilor de vanzari ai lucratorilor comerciali si ai partenerilor pentru a cunoaste produsele si le acorda suportul necesar
- Se ocupa de planificarea optima a evenimentelor pe parcursul unui an pe fiecare zona
- Gestioneaza baza de date de clienti de pe fiecare zona a tarii si se preocupa permanent de actualizarea si completarea ei

Beneficii:
- Masina, laptop, bonusuri lunare
- Traininguri in tara si in strainatate
- Mediu de lucru stabil / competitiv si tanar

Persoanele interesate pot trimite CV-ul pe adresa de e-mail: [email protected]

Don't have time to complete your profile? Apply now in 10 seconds!

Upload CV (PDF, DOC, DOCX accepted)