Oracle developer

Domain

IT Software

Company Name

Euro-Testing Software Solutions

Job Type

Full Time

Locations

Bucharest

Career Level

Senior

Offer

Unspecified

Published

15-09-2017

Expires

16-10-2017

Quiz Date

No quiz

avatar
1 position | 1 applicant

RESPONSABILITATI:

- Proiecteaza solutii tehnice in vederea dezvoltarii aplicatiilor si sistemelor;
- Creaza/modifica modelul de date specific solutiei proiectate;
- Dezvoltare de software in tehnologiile cerute;
- Se asigura ca rezultatele programarii sunt in concordanta cu cerintele functionale si operationale ale solutiei, cum ar fi performanta functionala, compatibilitatea, securitatea si respectarea reglementarilor;
- Revizuieste si scrie documentatie pentru liniile de cod create, aplicatii, instructiuni;
- Executa unit-test pentru codul dezvoltat.

CERINTE:

Tehnice:

- Metodologii standard de dezvoltare;
- Cunostinte avansate in Oracle RDBMS;
- SQL;
- Oracle PL/SQL (minim 3 ani experienta);
- Oracle Forms si Reports (minim 2 ani experienta) sau JasperReports.

Limbi straine:

- Engleza, nivel mediu

Alte cerinte:

- Studii superioare (Automatica, Electronica, Cibernetica, Matematica);
- Spirit analitic;
- Seriozitate si implicare;
- Inovator, dornic de a rezolva probleme complexe;
- Spirit de echipa.

Oferim:

- Oportunitati de dezvoltare profesionala si avansare in cariera pe baza rezultatelor individuale;
- Mediu de lucru placut si profesionist;
- Pachet competitiv.