Consultant leasing

Domain

Banking and insurance

Company Name

HR friend

Job Type

Full Time

Locations

Timișoara

Career Level

Junior

Offer

Unspecified

Published

02-08-2017

Expires

31-08-2017

Quiz Date

No quiz

avatar
1 position | 1 applicant

AMR Leasing oferă leasing auto pentru orice tip de autovehicule, noi sau second hand: autoturisme, autocare, autocamioane, autoutilitare de producție internă sau externă. Clientul alege furnizorul autovehiculului, de la orice importator sau dealer, iar apoi iși construiește cu ajutorul nostru varianta de finanțare.

Responsabilități:
Reprezintă compania în fața clienților, care doresc servicii de leasing;
Prezintă clienților condițiile de finanțare, precum și lista documentelor necesare întocmirii dosarelor de finanțare;
Răspunde de introducerea și emiterea contractelor de leasing;
Asigură dialogul cu clienți/dealeri/departamente operaționale ale AMR Leasing;
Informează departamentele operaționale cu privire la problemele legate de derularea contractelor de leasing și propune soluții pentru rezolvarea lor.

Cerințe:
Studii superioare;
Experiența în vânzări servicii financiare - avantaj;
Excelente abilități de comunicare și negociere;
Orientare către clienți și rezultate;
Carnet de conducere cat. B;
Cunoașterea limbii engleze – nivel mediu;
Cunoașterea pachetului MS Office.

Beneficii:
Salariu motivant;
Îndrumare și posibilități de avansare în carieră;
Echipă tânără, deschisă și dinamică.

Don't have time to complete your profile? Apply now in 10 seconds!

Upload CV (PDF, DOC, DOCX accepted)