Sofer distributie

Domain

Transportation

Company Name

Practicom

Job Type

Full Time

Locations

Bucharest

Career Level

Middle

Offer

Unspecified

Published

23-08-2017

Expires

23-11-2017

Quiz Date

No quiz

avatar
5 positions | 0 applicants

SC PRACTICOM SRL, societate in continua expansiune care activeaza pe piata Europeana din anul 1998 in domeniul transportului, depozitarii, logisticii selecteaza candidati pentru postul Sofer distributie.

CERINTE:

-Permis categoria B (cat.B+C reprezinta un avantaj);
-Experienta minim 2 ani;
-Domiciliul in Bucuresti sau Popesti Leordeni.

RESPONSABILITATI:

- Efectuarea in conditii optime de transporturi rutiere de marfa, de la un client expeditor la un client destinatar, fara evenimente rutiere care sa avarieze autovehiculul sau sa deterioreze marfa;
- Prezentarea pentru incarcarea marfii conform programului, la datele şi orele indicate;
- Asistarea la incarcarea marfii, la asezarea acesteia in autovehicul, la modul de ancorare;
- Participarea, unde este cazul la incarcarea / descarcarea marfii (soferul formeaza echipaj cu manipulant, care incarca si descarca marfa);
- Verificarea integritatii marfurilor transportate si informarea imediat a seful ierarhic despre neregulile constatate;
- Se asigura ca marfa transportata are documente insotitoare si ca acestea sunt complete corect, verificand concordanta dintre documentele de transport ( CMR, carnet TIR, etc.), documentele marfii, tipul marfii si specificatiile din comanda de transport;
- Tine legatura permanent cu dispecerii, pentru a le comunica orice problema referitoare la efectuarea transportului respectiv.