Agent call center

Domain

Banking and insurance

Company Name

Recruitmentpoint

Job Type

Full Time

Locations

Bucharest, Bucharest

Career Level

Junior

Offer

Unspecified

Published

01-08-2017

Expires

30-08-2017

Quiz Date

No quiz

avatar
2 positions | 1 applicant

Descrierea jobului:
- preluarea de apeluri telefonice si email-uri, rezolvarea sau redirectionarea catre alte departamente;
- gestionarea prompta a solicitarilor venite din partea clientilor;
- introducerea informatiilor despre clienti in aplicatia software interna.
Profil candidat agent call center:

- dorinta de munca si dezvoltare profesionala;
- abilitati de invatare rapida a noilor informatii;
- adaptabilitate si spirit de echipa;
- abilitati foarte bune de comunicare prin telefon;
- orientare catre client;
- abilitati de ascultare activa;
- cunostinte operare PC;
- Minim studii medii;
- Persoana dinamica cu abilitati de comunicarea peste medie - orientare catre client si catre calitatea serviciilor prestate;
- abilitati de relationare si comunicare, gandire logica, structurata, memorie buna, atentie la detalii;
- atitudine pozitiva si proactiva, empatie si intelegere;
- spontaneitate, capacitatea de a gestiona optim situatiile dificile/conflictuale, persuasiune;
- spirit de echipa, punctualitate, incredere in sine, autocontrol;
- Experienta in call center poate constitui un avantaj, dar nu este obligatorie;
- Disponibilitate pentru program full-time.

Don't have time to complete your profile? Apply now in 10 seconds!

Upload CV (PDF, DOC, DOCX accepted)