Agent colectare creante/debite

Domain

Call center

Company Name

Recruitmentpoint

Job Type

Full Time

Locations

Bucharest, Buchasrest

Career Level

Junior

Offer

Unspecified

Published

19-07-2017

Expires

31-08-2017

Quiz Date

No quiz

avatar
1 position | 0 applicants

Descrierea jobului:
- Contactarea clientilor restantieri si preluarea apelurilor in vederea recuperarii sumelor datorate de acestia, aplicand tehnicile si standardele de calitate stabilite;
- Preia apelurile si informeaza clientii despre valoarea debitelor, termenele de plata, modalitatile de plata, locatiile de plata, clauzele contractuale, masurile restrictive in cazul neplatii, intr-o maniera politicoasa si profesionala;
- Atingerea targetului stabilit de managerul departamentului;
- Recuperarea sumelor restante datorate de clienti, conform termenelor si procedurilor departamentale, actionand politicos si eficient;
- Propune si negociaza variante de achitarea a restantelor;
- Instruirea debitorilor in legatura cu metodele de plata si propunerea de variante de achitare a restantelor;
- Solutionarea situatiilor speciale ale debitorilor din sfera sa de competenta intr-o maniera politicoasa si profesionala;
- Colaborarea cu alte departamente implicate in procesul de colectare Pastrarea istoricului interactiunii cu debitorii, pentru rezolvarea optima a cazurilor;
- Lucreaza in echipa in vederea atingerii obiectivelor companiei;
- Duce la indeplinire alte cerinte venite din partea conducerii companiei.

Profil candidat Agent colectare creante/debite:
- Abilitati dovedite de negociere;
- Putere de convingere;
- Foarte bune abilitati de comunicare interpersonala;
- Atentie la detalii;
- Foarte bune abilitati de organizare si prioritizare a activitatilor si timpului de lucru;
- Orientare catre rezultate;
- Experienta in activitatea de colectare debite/lucru cu clientii in regim de call-center -OBLIGATORIU
- Bune abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, Outlook;
- Atitudine pozitiva si orientata spre rezultate;
- Disponibilitate pentru program full-time;
- Minim studii medii.

Don't have time to complete your profile? Apply now in 10 seconds!

Upload CV (PDF, DOC, DOCX accepted)