Inginer documentatie tehnica

Domain

Automotive

Company Name

Segula Technologies Romania

Job Type

Full Time

Locations

Bucharest

Career Level

Junior

Offer

Unspecified

Published

19-12-2017

Expires

31-01-2018

Quiz Date

No quiz

avatar
2 positions | 0 applicants

Context

Grupul Segula Technologies este un partener european de prim plan pentru servicii de proiectare cu inalta valoare adaugata: inginerie tehnologica, informatica, consulting. Paleta larga de meserii si expertize a Segula Technologies se adreseaza principalelor sectoare economice: auto, aeronautic, naval, energetic, telecomunicatii, banci, asigurari, etc.

Proiectul nostru de intreprindere se articuleaza in jurul unei exigente permanente a calitatii serviciilor si a reactivitatii. A face parte din echipa Segula inseamna a participa la proiecte de anvergura in cadrul unei culturi a inovatiei, a schimbului si a valorificarii know-how-ului.

Rol

Integrat in cadrul birourilor noastre din Bucuresti, veti participa la elaborarea documentatiei tehnice pentru sectorul industrial auto (manuale de mentenanta, cataloage etc.).

Se ofera formare profesionala.

Responsabilitati

• Creare referinte pentru piese autovehicul in baza de date specifica interna
• Creare dosar de evolutie piese
• Creare liste cu operatiunile tehnologice prin care trece piesa pentru fabricatie
• Mentinerea legaturii cu diversi actori implicati (proiectare, arhitectura, planificare) pentru a actualiza informatiile din baza de date
Cerinte

• Studenti ani terminali / Absolventi/ Masteranzi ai facultatilor tehnice: FILS - MECANICA; TRANSPORTURI; IMST, IMM, etc.
• Cunostintele de limba FRANCEZA -nivel mediu conversational - conditie OBLIGATORIE
• Cunostinte teoretice/practice in domeniul autovehicule rutiere constituie un avantaj

Beneficii

• Pachet salarial motivant
• Bonuri de masa si pachet de beneficii (abonament medical, asigurare sanatate s.a.)
• Contract pe perioada nedeterminata