Customer service representative - germana, brasov

Domain

Call center

Company Name

Train 2 Perform

Job Type

Full Time

Locations

Brașov, Sibiu, Sibiu

Career Level

Middle

Offer

Unspecified

Published

17-11-2017

Expires

05-01-2018

Quiz Date

No quiz

avatar
1 position | 0 applicants

Locație: Ai fi dispus să te relochezi pentru a-ți îndeplini visul profesional? Acum ai ocazia să lucrezi și să trăiești în orașul declarat ca având cele mai bune condiții de trai din România: Brașov.

5 motive pentru a te reloca:
    ·               Beneficiezi de un pachet de relocare/sprijin;
·         Beneficiezi de susținere în procesul de integrare în cadrul organizației;·         Ai șansa de a te dezvolta profesional într-un mediu de lucru plăcut;·         Sparge monotonia! Descoperă un oraș nou, oameni noi, provocări noi;·         Trăiești viața la înălțime la propriu și la figurat. Brașovul este la peste 1020 de m altitudine.

Centrul operațional de la Brașov, unul din cele trei sedii deschise în România, oferă servicii multilingve asociate activităților de Contact Center (Outbound și Inbound) și Back-Office, specializate în gestionarea și consolidarea relațiilor cu clienții și partenerii, la nivel internațional.

Cerințe:
 -       Cunoștințe de limba germana la nivel  avansat;-       Cunoștințe operare PC și viteză de tehnoredactare;-       Foarte bune abilități de comunicare;-       Perseverență și focus pe îndeplinirea obiectivelor stabilite;-       Persuasiune și proactivitate;-       Atitudine pozitivă și orientare către client;-       Capacitate de adaptare, spirit de echipă, atenție la detalii.

 Responsabilități:
 -       Operează toate serviciile electronice destinate clienților - preia și inițiază apeluri și e-mailuri, operează în baza de date;-       Furnizează informaţii, acordă asistenţă, tratează reclamaţii prin telefon, e-mail sau chat, conform procedurilor şi instrucţiunilor de lucru;-        Înregistrează fiecare apel, e-mail și chat preluat sau inițiat în baza de date, în conformitate cu procedurile de lucru.-       Promovează  imaginea companiei prin atitudine, cunoştinţe, orientare către client şi disponibilitate faţă de nevoile clienţilor.-       Acordă suport colegilor mai puţin experimentaţi şi dovedeşte spirit de echipă.

Beneficii

-       Primă de relocare/ instalare;-       Training-uri specifice activității;-       Pachet salarial peste media pieței;-       Bonusuri de performanță lunare;-       Posibilități de dezvoltare profesională într-o companie de nivel internațional;-       Asigurare medicală privată;-       Mediu de lucru profesionist și plăcut.

Obține un job la înălțime! Trimite-ne CV-ul tău pentru unul dintre liderii mondiali ai industriei de Outsourcing, la adresa de e-mail: [email protected]

Don't have time to complete your profile? Apply now in 10 seconds!

Upload CV (PDF, DOC, DOCX accepted)