Contabil experimentat

Domain

Audit

Company Name

Valoris Center

Job Type

Full Time

Locations

Bucharest

Career Level

Senior

Offer

Unspecified

Published

07-08-2017

Expires

31-08-2017

Quiz Date

No quiz

avatar
1 position | 0 applicants

CERINTE:

Profil economic, intelegere avansata situatii financiare (P&L, BS, Cash Flow metoda indirecta);
Experienta in SAP (pe GL) sau pe alte sisteme;
Cunostinte avansate in excel (pivoti, sumifs, countifs, vlookups sau hlookups);
Background solid de contabilitate/ audit:
- experienta in lucrul cu mai multe planuri de conturi si cu mai multe solduri (statutar, USGAAP);
- experienta in contabilitate statutara, raportare și cunoștințe fiscale;
Limba engleza la nivel avansat (verbal și scris);
Utilizarea avansata a pachetului Microsoft Office – obligatoriu;
Capacitate de adaptare la un mediu dinamic, in continua schimbare;
Meticulozitate, atentie la detalii;
Abilități analitice solide, capacitatea de a face fata stresului asociat cu termenele strânse;
Capacitatea de a lucra cu supervizare minima.

RESPONSABILITATI:

Acorda asistenta SAP din punct de vedere contabil pre si post implementare a unui nou plan de conturi;
Pregateste și posteaza inregistrările contabile, asigura conformitatea registrelor contabile cu cerințele locale statutare și politicile și procedurile acceptate pentru entități din cadrul grupului cu diverse domenii de activitate (inclusiv Accounts payable, Accounts receivable, cheltuieli de deplasare, proceduri bancare);
Pregateste situatiile de inchidere de luna si asigura desfasurarea acestora in timpul legal stabilit;
Pregateste situațiile financiare statutare, Bilanțul contabil și reconcilierile P&L;
Urmareste și ține evidența tuturor proiectelor alocate.

BENEFICII:

Pachet salarial competitiv;
Oportunitati de dezvoltare in cadrul unei companii de top la nivel international.